لباس کاراته ناگاشی که هرگز پاره نمی شود

یونیفرم کاراته به طور سنتی به عنوان KarateGi یا لباس کاراته ناگاشی شناخته می شود، این نام رسمی ژاپنی برای لباس کاراته است که برای تمرین و مسابقه استفاده می شود.

کاراته‌کاران ترکیبی از ژاکت و شلوار نخی می‌پوشند که به‌عنوان «گی» یا «دوه‌گی» شناخته می‌شود. مانند بازی «g» بگویید و کلمه «gee» را تلفظ کنید. 

کاراته گی تکاملی غیرقابل تکامل از لباس عالی است که جودو به تمرین‌کنندگانش می‌خواهد آن را بپوشند.

اکثر یونیفرم های کاراته از پارچه سبک بوم ساخته می شوند، زیرا توانایی آن را دارند تا در برابر مقادیر قابل توجهی از کاربردهای دقیق و سوء استفاده بدون محدود کردن تحرک کاراته کا مقاومت کنند. 

اکثر کاراتگی ها سفید هستند، با برخی از مارک ها مانند شوریدو و توکایدو به عنوان مثال، gi می تواند در نور آبی بسیار روشن به نظر برسد (این به دلیل کیفیت پارچه و فرآیند رنگ شدن آنها است و چیز بدی نیست).

 برخی از سبک های کاراته وجود دارند که از رنگ قرمز، آبی و سیاه استفاده می کنند. کاراته‌گی پایین‌تر اغلب از پارچه‌ای سبک شبیه پیراهن تابستانی بریده می‌شود. 

این کاراته‌گی‌ها به راحتی پاره می‌شوند و تمایل دارند به پوست تمرین‌کننده بچسبند و پس از تجربه هر گونه تعریق زیاد، ناراحتی ایجاد کنند.

مدل ژاپنی دارای آستین و شلوار کوتاه برای محدودیت کمتر است. این برش همچنین دارای یک یقه بلندتر است که از بالا رفتن آن بر روی کمربند (obi) جلوگیری می کند.

برش کاتا بسیار نادر است. حتی آستین های کوتاه تری دارد و بیشتر برای جذابیت های زیبایی انتخاب شده است.

European Cut آستین و شلوار بلندتری دارد. یقه کوتاه تر است. این برش دوباره برای جذابیت زیبایی شناسی انتخاب شده است. یونیفرم های کاراته دارای طیف گسترده ای از رنگ ها هستند. اکثر کاراته‌کاها هنوز لباس سفید می‌پوشند.

برخی از باشگاه ها از سیستمی با رنگ های متفاوت برای متمایز ساختن دانش آموزان از مربیان استفاده می کنند.

 سبک‌های مختلف کاراته دارای یونیفرم‌های کمی متفاوت هستند، اما همه آن‌ها طرح اولیه یکسانی دارند که فقط در ساق پا یا آستین یا دامن طول کت متفاوت است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.